گنومد خانه و زندگی سوپرمارکت
تصویر برای پست وبلاگ دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون داخلی منزل

 

دکوراسیون داخلی منزل

با توجه به شیوع ویروس کرونا و پشت سر گذاشتن ایام قرنطینه خانگی، احتمالاً دغدغۀ بعضی از افراد، تغییر دکوراسیون داخلی منزل است. این کارعلاوه بر اینکه باعث تغییر دکوراسیون داخلی و تنوع در فضای منزل می شود، منجر به افزایش روحیۀ اعضای خانواده نیز می­گردد.

بنابراین در این مقاله بر آن شدیم که به بررسی انواع سبک­های دکوراسیون داخلی منزل با ذکر مثال و نمونه بپردازیم. پس با ما همراه باشید!

 دکوراسیون داخلی منزل ایرانی

به جرأت می­توان گفت که هرگز احساس مثبت برگرفته از دکوراسیون داخلی منزل ایرانی که نشانگر هویت و اصالت ایرانی است، از سبک دیگری منتقل نمی­شود. در طراحی دکوراسیون داخلی این منازل، می­توان از مبلمان راحتی یا سلطنتی، فرش های دارای نقش و نگار اصیل ایرانی، قاب عکس­های سلطنتی و... بهره گرفت. اگر تمایل به ایجاد سبک دکوراسیون سنتی ایرانی دارید، بهتر است از میز ناهارخوری استفاده نکنید. هم­چنین در حیاط خانه­های ویلایی، می­توان از باغچه، حوض، حوضچه و آب نما متناسب با متراژ منزل استفاده کرد.

دکوراسیون داخلی منزل ایرانی با ایده های جذاب

نمایی از زیباترین دکوراسیون داخلی منزل ایرانی با تلفیق سبک قدیمی و جدید

در طراحی جدیدترین دکوراسیون داخلی منزل ایرانی، دو فاکتور دارای اهمیت است.

اول اینکه در نورپردازی دکوراسیون داخلیاین منازل در مقایسه با سبک دکوراسیون­های قدیمی­تر، تغییر محسوسی ایجاد شده است. نصب نور مخفی با استفاده از انواع لامپ­های شلنگی، ریسه های اس ام دی (SMD) یا ال ای دی (LED) یکی از گزینه های پرطرفدار امروزی است. گفتنی است که نور مخفیبر روی سقف، دیوارها، آشپزخانه، کف زمین، راه پله و... اجرا می­شود.

دوم جایگزین شدن مبلمان راحتی در دکوراسیون داخلی پذیرایی این منازل می­باشد. برای بسیاری از منازل، تلفیق سبک دکوراسیون داخلی قدیمی و جدید، زیباترین دکوراسیون داخلی منزل را به وجود می آورد.

دکوراسیون داخلی کلاسیک

به منظور ایجاد همخوانی در دکوراسیون داخلی کلاسیک تقریباً تمامی وسایل خانه باید منعکس کنندۀ سبک کلاسیک باشند. وسایل و امکانات مورد استفاده برای طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک شامل: مبلمان کلاسیک (دارای پارچه طرح دار)، پرده های مجلل و بزرگ، گرامافون رومیزی، کنسول­های پایه دار، تلفن و میز تلفن کلاسیک می­باشند.

دکوراسیون داخلی کلاسیک با تمامی فاکتورهای بی نظیر در یک قاب

دکوراسیون داخلی کلاسیک با تمامی فاکتورهای بی نظیر در یک قاب

هم­چنین نصب کاغذ دیواری، لوستر و چند قاب عکس دارای طرح کلاسیک زیبایی خانه را دوچندان می­کند. برخلاف دکوراسیون داخلی ایرانی جدید در این سبک، استفاده از نور مخفی در دکوراسیون داخلی پذیرایی و دکوراسیون آشپزخانه کاربرد ندارد. در طراحی آشپزخانه های منازل کلاسیک و قدیمی، فضای داخلی آشپزخانه مثل یک اتاق خواب کاملاً با دیوار پوشیده شده و ورودی آن فقط با یک در است.

ناگفته نماند که در طراحی اتاق خواب ها نیز می­توان از تخت های سلطنتی و کلاسیک استفاده کرد. هم­چنین بسته به متراژ و بزرگی منزل، طراحی یک کتابخانه در حال یا پذیرایی خالی به زیبایی خانه می افزاید.

دکوراسیون خانه های مدرن

امروزه با پیشرفت تکنولوژی شاهد گذار جوامع از سنت به مدرنیته هستیم. بنابراین در دکوراسیون خانه های مدرن امروزی، دیگر خبری از حیاط، باغچه، حوض و... نیست. بلکه در اکثر موارد این امکانات جای خود را به حیاط خلوت و بالکن در دکوراسیون داخلی خانه های آپارتمانی داده است.

نمونه ای از دکوراسیون خانه ای مدرن

 

نمونه ای از دکوراسیون خانه ای مدرن

به کار بردن مبلمان راحتی، لوسترها و پرده هایی در اشکال جدید، تلفن بی­سیم، تلویزیون LED و... در طراحی دکوراسیون داخلی آپارتمان­ها بسیار معمول است.

هم­چنین با توجه به متراژ اتاق خواب ها، استفاده از نور مخفی ملایم در حاشیۀ سقف به­عنوان شب خواب هم زیبایی خاصی به ارمغان می آورد.

در اکثر خانه­های مدرن و آپارتمانی، متراژ آشپزخانه کمتر از خانه­های سنتی و کلاسیک طراحی می­شوند. بنابراین می­توان از نور مخفی یا لوسترهای کوچک، پادری هایی دارای طرح های مرتبط با آشپزخانه و... در دکوراسیون آشپزخانه استفاده کرد.

یکی از سیستم­های دکوراسیون آشپزخانه در خانه های مدرن، سیستم کابینت جزیره ای می­باشد.

در این سیستم، به جای قرارگیری تمام کابینت­ها در اطراف آشپزخانه، بخشی از آن­ها به انتخاب طراح و مشتری اعم از: سینک ظرفشویی، اجاق گاز رومیزی و... در وسط آشپزخانه و دیگر کابینت ها در اطراف آشپزخانه نصب می­گردند. نکته قابل توجه دیگر این است که در اکثر طراحی­های سیستم جزیره ای قسمت دیوارopen و کابینت های آن قسمت از جلوی آشپزخانه حذف می­شوند. بنابراین باعث قابل رؤیت بودن این سیستم جدید از قسمت حال و پذیرایی می­گردد.

تصویری از خانه ای مدرن با سیستم کابینت جزیره ای

تصویری از خانه ای مدرن با سیستم کابینت جزیره ای

دکوراسیون داخلی منزل کوچک

باتوجه به متراژ محدود منازل کوچک، استفاده از وسایل و امکانات کم­جا در طراحی دکوراسیون داخلی منزل کوچک دارای اهمیت است. هم­چنین دیگر نمی­توان از نور مخفی در دکوراسیون داخلی پذیرایی و دکوراسیون آشپزخانه استفاده نمود. زیرا نور مخفیبرای منازل آپارتمانی دارای متراژ بالا مناسب تر است.

بهترین شیوه استفاده از وسایل رنگی کوچکی است که به بهترین شکل جذابیت حال، پذیرایی و اتاق را افزایش دهند. وسایلی مانند: پاف یا صندلی تک، تابلوهای دکوراتیو و ساعت های دیواری کوچک، انواع گلدان های آپارتمانی، قالیچه و پادری­های رنگارنگ و...

در طراحی دکوراسیون داخلی منزل کوچک، بهتر است از قرار دادن وسایل جاگیر مانند: بوفه، میز ناهارخوری و... در حال و پذیرایی خودداری شود.

نمایی از جذابیت دکوراسیون منزل کوچک با بهره گیری از وسایل کم جا

نمایی از جذابیت دکوراسیون منزل کوچک با بهره گیری از وسایل کم جا

ایده های ارزان برای تغییر ظاهر خانه

استفاده از ایده های ارزان برای تغییر ظاهر خانه تا حدی به متراژ خانه بستگی دارد. اما به طور کلی می­توان از وسایلی مانند: گلدان­های آپارتمانی کوچک (جهت قرارگیری در بالکن و حیاط خلوت و...)، بشقاب های سفالی و زیر لیوانی های طراحی شده (جهت نصب بر روی دیوار) و آباژورهای پایه دار در سایزهای مختلف بهره گیری نمود.

هم­چنین با توجه به امکانات، دسترسی و استعداد افراد به انواع رنگ­های کاربردی برای وسایل منزل می­توان تغییر چشم­گیری ایجاد کرد. به صورتی که با صرف هزینۀ کم و خرید این رنگ­ها، طرح و رنگ زیبایی را در بشقاب­های سفالی دیوارکوب، کوزه های سفالی و سایر اکسسوری های منزل اجرا کرد.

از جمله ایده های ارزان برای تغییر ظاهر خانه، استفاده از مجسمه هایی در ابعاد مختلف برای قرارگیری بر روی طاقچه، کابینت آشپزخانه، میز تلویزیون و... است. هم­چنین به کار بردن تابلوهای دکوراتیو و 3 بعدی در دکوراسیون داخلی پذیرایی، جذابیت فضای داخلی خانه را دوچندان می­کند.

 

دکوراسیون منزل

نظر خود را ارسال کنید

back to top

گفتگو با کارشناس فروش

پیام

ارتباط برقرار نیست