مردانه زنانه | آشپزخانه
تصویر برای پست وبلاگ با زیباترین گل های آپارتمانی در جهان آشنا شوید

با زیباترین گل های آپارتمانی در جهان آشنا شوید

زیباترین گل های آپارتمانی:

در این مقاله به بررسی چندین نوع گل آپارتمانی که از زیباترین گل های آپارتمانی در جهان هستند می پردازیم.

افرا گلدار

افرا گلدار یکی از زیباترین گل های آپارتمانی است. کاغذی و کرپ مانند شکوفه هایی در سایه های قرمز ، صورتی ، نارنجی یا زرد در میان برگ های گل افرا به شکلی نشان داده می شوند که انگار در گلخانه شما جشنی زیبا پر پا شده است. بسیاری از انواع افرا گلدار دارای شاخ و برگ بسیار متنوعی هستند. گیاه را به صورت درخت به صورت قائم رشد دهید ، آنرا هرس کنید تا بوته ای بماند یا حتی در یک سبد آویز رشد دهید. نام رایج آن از شکل برگهای آن آمده است ، که شبیه درخت افرا است ، گرچه در واقع از خانواده افرا نیست.

چرا آن را دوست داریم: این گیاه با رشد سریع تقریباً به طور مداوم شکوفا می شود.

نام گیاه شناسی: Abutilon x hybridum

شرایط رشد: نور متوسط تا شدید ؛ 65-75 درجه فارنهایت؛ خاک را به طور مساوی مرطوب نگه دارید

اندازه: تا 5 فوت قد و 3 فوت عرض

اگزالیس

اگزالیس

اگزالیس یکی از زیباترین گل های آپارتمانی

این گیاه کوچک زیبا دارای برگهای بنفش مثلثی ، شبدر مانند است که شب یا در شرایط کم نور جمع می شوند. نمایش تقریباً ثابت شکوفه های صورتی کم رنگ یا سفید در بالای شاخ و برگ وجود دارد. انواع اگزالیس را نیز می توانید پیدا کنید که دارای شاخ و برگ سبز ساده با و یا به رنگ نقره ای هستند.

چرا آن را دوست داریم: برگ های شکلاتی شکل زیبا و جذاب هستند.

نام گیاه شناسی: Oxalis triangularis

شرایط رشد: نور متوسط تا روشن ؛ 60-75 درجه فارنهایت ؛ خاک را به طور مساوی مرطوب نگه دارید

اندازه: تا 12 اینچ قد و عرض

لی لی صلح

لی لی صلح

زیباترین گل های آپارتمانی: لی لی صلح

شاید گلهای سفید لی لی صلح آنقدر هم جذاب نباشند برای سلایق خاص یکی از زیباترین گل های آپارتمانی محسوب می شوند ، اما از آنجا که در بالای شاخ و برگ های براق روی ساقه های بلند و باریک ظاهر می شوند ، از ظرافت زیبایی برخوردار هستند. این گیاه با مراقبت آسان می تواند در طول سال شکوفا شود ، اما بیشترین گل را در تابستان تولید می کند.

چرا ما آن را دوست داریم: برگهای بزرگ و عمیق سبز آن ، احساس گرمسیری فوری را به هر اتاق می بخشد ، و این یکی از آسانترین گیاهان گلدار است که می توانید رشد دهید.

نام گیاه شناسی: Spathiphyllum wallisii

شرایط رشد: نور کم تا روشن ؛ 60-85 درجه فارنهایت؛ خاک را به طور مساوی مرطوب نگه دارید

اندازه: تا 6 فوت قد و 5 فوت عرض

توجه: این گیاه در صورت خوردن یا جویدن سمی است

آنتوریوم

آنتوریوم

آنتوریوم یکی از زیباترین گل های آپارتمانی

وقتی آنتوریوم در نور شدید پرورش می یابد ، با گلهای ماندگار در سایه هایی از رنگ صورتی ، قرمز ، اسطوخودوسی یا سفید به شما پاداش می دهد. اگر صبر داشته باشید بعد از مدتی آنها را از گیاه جدا کنید ، آنها یک گل قلمه با ماندگاری بالا نیز ایجاد می کنند. برگهای سبز براق آن حتی وقتی شکوفه نداشته باشند ، به تنهایی جذاب هستند.

چرا آن را دوست داریم: فاکتور زیبا آن: گلها و شاخ و برگها هر دو به شکل قلب هستند.

نام گیاه شناسی: Anthurium andraeanum

 

شرایط رشد: نور متوسط تا روشن ؛ 65-80 درجه فارنهایت؛ خاک را به طور مساوی مرطوب نگه دارید ، در پاییز و زمستان به سختی مرطوب می شوند

اندازه: تا 3 فوت قد و 2 فوت عرض

این گیاه سمی است و در صورت خوردن یا جویدن می تواند باعث بیماری شود.

یاس

یاس

یاس

یاسمن انواع مختلفی دارد که از زیباترین گل های آپارتمانی است که در گلدان کاشته می شود.

گل یاس گلدار (J. polyanthum) و یاس عربی (J. sambac) دو مورد از گیاهانی هستند که به آسانی رشد می کنند. فقط به آنها نور و رطوبت زیادی بدهید. آنها شکوفه های معطر صورتی تا سفید را روی گیاهان تاک دار می گذارند.

چرا آن را دوست داریم: شکوفه های صورتی یا سفید زیبا از معطرترین گیاهانی هستند که در هر خانه ای پیدا خواهید کرد.

نام گیاه شناسی: Jasminum spp.

شرایط رشد: نور متوسط تا شدید ؛ 60-75 درجه فارنهایت ، 40-60 درجه فارنهایت در زمستان ؛ خاک را به طور مساوی مرطوب نگه دارید

اندازه: تا 4 فوت قد و 6 فوت عرض

100%

کلیویا

کلیویا از زیباترین گل های آپارتمانی

ممکن است کلیویا که از نوع نرگسیان است را مشاهده کرده باشید. به عنوان یک گیاه خانگی ، این گیاه معمولاً در زمستان با خوشه های حداکثر 20 گل لوله ای به رنگ نارنجی مایل به قرمز یا زرد شکوفا می شود. کلیویا فقط در شرایطی که در معرض شرایط هوای خنک قرار گرفته باشد شکوفا می شود ، بنابراین در زمستان به آن دمای کمتری بدهید و آن را در جهت خشک نگه دارید.

چرا ما آن را دوست داریم: پرورش آن بسیار آسان است و گلها روزهای بهمن درخشش می یابند ، جایی که شکوفه های زیادی وجود ندارد.

نام گیاه شناسی: Clivia miniata

 

شرایط در حال رشد: نور متوسط ؛ 60-75 درجه فارنهایت ، 50-55 درجه فارنهایت در زمستان ؛ خاک را به سختی مرطوب نگه دارید.

اندازه: تا 2 فوت قد و عرض

توجه: این گیاه سمی است و در صورت خوردن یا جویدن می تواند باعث بیماری شود.

 

 

پرتقال کالاموندین

 

یکی از زیباترین گل های آپارتمانیاست. این ترکیبی بین نارنج نارنگی و کامکوات خرس شکوفه های سفید معطر در اواخر زمستان یا بهار دارد. این گلهای معطر و شگفت آور به میوه های پرتقالی با قطر 1 اینچ در یک گیاه بوته ای و شاخ و برگ سبز براق تبدیل می شوند. میوه ها می توانند هفته ها روی گیاه بمانند. حتی شاید بتوان گفت یکی از زیباترین درختچه های آپارتمانی است که دیده می شود.

 

چرا آن را دوست داریم: می توانید میوه ها را پس از رسیدن برداشت کرده و مانند لیمو یا کامکوات از آنها استفاده کنید و یا آنها را به شکل مارمالاد درآورید.

 

نام گیاه شناسی: x Citrofortunella microcarpa

 

شرایط رشد: نور متوسط تا شدید ؛ 65-80 درجه فارنهایت ، 55-65 درجه فارنهایت در زمستان ؛ خاک را به طور مساوی مرطوب نگه دارید

 

اندازه: تا 4 فوت قد و عرض

 

کاکتوس کریسمس

 

بسیاری از گیاهانی که به عنوان کاکتوس کریسمس به فروش می رسند در واقع گونه های نزدیک به هم هستند که گاهی کاکتوس شکرگزاری نامیده می شود و معمولاً چند هفته زودتر شکوفا می شود. هر دو این گیاهان در واکنش به دمای خنک و روزهای کوتاه در پاییز و زمستان گل می دهند. شاید همین مواردی که باین می شود در اصل راز نگهداری گل های آپارتمانی باشد.

 

چرا ما آن را دوست داریم: این یک مورد علاقه قدیمی با گل های عجیب و غریب است.

 

نام گیاه شناسی: Schlumbergera x buckleyi

 

 

 

شرایط در حال رشد: نور روشن ؛ 70-80 درجه فارنهایت ، 55 درجه فارنهایت در پاییز ؛ خاک را خشک نگه دارید.

 

اندازه: تا 12 اینچ قد و 18 اینچ عرض

 

گل برزیلی یکی از زیباترین گل های آپارتمانی

 

نمی دانید این گیاه از کجا مانیتور خود را دریافت کرده است؟این نوع گل نام خود را از دو منبع گرفته است: در اواخر بهار و تابستان ، دسته های گل قرمز عمیقی روی آن رشد می کند که باعث ایجاد گلهای اسطوخودوسی می شود و باعث ایجاد انفجار رنگ می شود. و با کمرنگ شدن گل ها ، دانه های سیاه کوچکی بر روی ان دیده می شود که می توانید حتی گیاهان بیشتری کنید. مانند بسیاری از گیاهان خانگی ، این یک انتخاب عالی برای رشد در فضای باز در یک باغ سایه دار است. به همین دلیل یکی از زیباترین گل های آپارتمانی محسوب می شود.

 

چرا آن را دوست داریم: همیشه جذاب است. هرگز نگران این نباشید که فصل شکوفه تمام می شود به نظر می رسد همیشه شکوفه دارد زیرا برگهای سبز دارای نشانه های نقره ای چشم نوازی هستند.

 

نام گیاه شناسی: Porphyrocoma pohliana 'Maracas'

 

شرایط رشد: نور متوسط تا روشن ؛ 65-80 درجه فارنهایت؛ خاک را به طور مساوی مرطوب نگه دارید

 

اندازه: تا یک فوت قد و 2 فوت عرض

 

تاج خار یکی از زیباترین گل های آپارتمانی

 

این نوع گل زیبا باید در شرایط نور متوسط تا شدید قرار می گیرد و آن را در سمت خشک نگه دارید. این نوع گل دارای ساقه های ضخیم ، خاردار ، خاکستری مایل به قهوه ای است که به طور کم شاخه هستند.

 

چرا ما آن را دوست داریم: این یک گیاه کم آب است که گلهای رنگارنگ آن چند هفته طول می کشد که خود را نشان دهد.

 

نام گیاه شناسی: Euphorbia milii

 

شرایط رشد: نور متوسط تا شدید ؛ 65-75 درجه فارنهایت؛ خاک را خشک نگه دارید

 

اندازه: تا 3 فوت قد و عرض

 

 

 

توجه: این گیاه سمی است و شیره آن در صورت خوردن یا جویدن توسط کودکان یا حیوانات خانگی می تواند باعث بیماری یا تحریک پوستی شود. همچنین بسیار خاردار است

 

گلوکسینیا

 

گلوکسینیا یکی از زیباترین گل های آپارتمانی است که معمولاً در اواخر زمستان یا اوایل بهار شکوفا می شود ، شکوفه هایی به شکل زنگوله به عرض 3 اینچ و با رنگ های غنی ، اغلب با نوارهای متضاد یا لکه های سفید مشخص می شود. پس از کم رنگ شدن شکوفه ها ، با نگه داشتن آب اجازه دهید گیاه به حالت خواب درآید. هنگامی که رشد جدید دوباره آغاز شد ، آبیاری را از سر بگیرید.

 

چرا آن را دوست داریم: گل های عظیم زنگوله ای بسیار چشم نواز هستند.

 

نام گیاه شناسی: Sinningia speciosa

 

شرایط رشد: نور متوسط تا روشن ؛ 65-80 درجه فارنهایت ، 55-75 درجه فارنهایت هنگام خواب ؛ خاک را به طور یکنواخت مرطوب نگه دارید ، مگر اینکه در حالت خواب باشد.

 

اندازه: تا 18 اینچ قد و 24 اینچ عرض

 

تمامی این موارد از گیاهان آپارتمانی لوکس هستند.این نوع گل ها از زیباترین گل های آپارتمانی است.

 

 

نظر خود را ارسال کنید

back to top

گفتگو با کارشناس فروش

پیام

ارتباط برقرار نیست